Snowboarding v Krušných horách: Snowparky

Snowpark Neklid

Snowpark Neklid je jeden z vůbec nejstarších snowparků v Čechách. Vznikl z čirého nadšení pro snowboarding a postupně se rozrostl až do dnešní velikosti se spoustou různých překážek. Ať už patříte mezi začátečníky nebo mezi zkušené snowboardisty a freeskiery, nudit se tu určitě nebudete. Pravidelně se tu konají závody Českého poháru a různé amatérské závody. Snowpark je v provozu denně od 9:00 do 16:00 hodin, starají se o něj místní shapeři a dvě rolby. Snowpark je zasněžován technickým sněhem, je osvětlen. Na Neklidu je k dispozici lyžařská/SNB škola, půjčovna i občerstvení.

snowpark_neklid snowpark foto web

Poloha snowparku – mapy.cz 
Mapa překážek a skoků
Facebook
Webové stránky snowparku
Skiareál Boží Dar – Neklid
Infocentrum Boží Dar

Snowpark Klínovec 

Snowpark na Klínovci je oblíbený především díky skvělým překážkám a skokům. Nabízí však mnohem více. Na Klínovci najdete jak půjčovnu sportovního vybavení, tak i školy snowboardingu, občerstvení a vše co k pořádnému ski areálu patří. Jezdit tu můžete denně o d 8:30 hod. do 16:00 hod. v závislosti na sněhových podmínkách. Snowpark pomáhají zasněžovat sněžná děla. O úpravu parku se pak stará sněžná rolba.

snowpark_klinovec snowpark klínovec krušné hory

Poloha snowparku – mapy.cz
Mapa překážek a skoků
Facebook
Skiareál Klínovec 

Funpark Hranice

Funpark pro snowboardisty je součástí i nejmladšího z božídarských lyžařských areálů – Skiareálu Hranice. Vedle nedalekého lyžařského areálu Novako je Hranice nejdostupnějším areálem z centra Božího Daru, určený především pro začínající lyžaře a snowboardisty.
funpark hranice boží dar  funpark hranice

Poloha skiareálu – mapy.cz
Plánek Skiareálu Hranice
Facebook
Webové stránky skiareálu

Snowpark SKIPOT Potůčky

Také oblíbený skiareál v Potůčkách nabízí zkušeným snowboardistům a lyžařům vyžití ve snowparku vybaveném umělými překážkami.
potucky-snowpark-1 potucky-snowpark

Poloha skiareálu – mapy.cz
Facebook
Webové stránky skiareálu

Snowpark Bublava

Snowpark na Bublavě vzniká každoročně pod taktovkou zdejších jezdců. Skoky a raily se mění v závislosti na sněhových možnostech zdejšího areálu. Areál je vybaven umělým zasněžováním a poskytuje tak garanci sněhu po celou zimu. K dispozici je půjčovna a servis lyží/prken, občerstvení, parkování i lyžařská škola.

bublava funpark bublava-mapa

Poloha skiareálu – mapy.cz
Mapa Skicentra Bublava 
Facebook
Webové stránky skiareálu

Snowpark Oberwiesenthal

V západní části ski areálu Fichtelberg je umístěn menší snowpark s U-rampou. Je možné využít i  večerního provozu areálu mezi 17. a 21. hod. Své služby tu podobně jako v českých areálech nabízí půjčovny i lyžařské/snowboardové školy.

snowpark oberwiesenthal 1 snowpark oberwiesenthal 2

Poloha skiareálu – mapy.cz
Facebook
Webové stránky skiareálu

Funpark Schöneck

166918_funpark_schoeneck 166916_pistenplan_schoeneck_2014

Poloha skiareálu – mapy.cz
Facebook
Webové stránky skiareálu